הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

איך זה לגלוש ללא רגליים

איך זה לגלוש כאשר אתה לא יכול להרגיש את רגליך

 

סם מוריס היה משותק מהמותניים ומטה כתוצאה מתאונת דרכים בשנת 1999. קראו כיצד הוא למד לעשות שוב סקי ואיך הספורט האהוב שלנו עזר לו להתאושש ולחזור לחיים מלאים.

 

בליל סתווי וחשוך של ניו אינגלנד ב -1999, סם מוריס, גולש סקי וסנובורד מכור מילדותו, יצא לחגוג עם ידידים את יום ההולדת של חבר קרוב (וזה רק שבוע לאחר שהוא חגג בעצמו את יום הולדתו ה24). הם קיבלו טרמפ מנהג שמוריס לא הכיר והתברר שהנהג שתה, איבד שליטה על המכונית (שברולט נובה 73) אשר התגלגלה על דרך כורכר, והתנגשה בשדרת העצים שלצדי הדרך. מוריס למד להבין שהוא משותק ממותניו ומטה. אך מה שלא ידע הוא שהסקי יכול לעזור לו לשקם את חייו שהתנפצו. כיום למוריס יש עסק שהקים בשנת 2013 בשם "אימון זן לוחם", תכנית פיתוח והעצמה אישית המבוססת במידה רבה על תובנות מניסיונו האישי שלקטו מהמדרונות המושלגים והוא מתגורר עכשיו בלוס אנג'לס.

 

להלן סיפורו של מוריס:
התחלתי לעשות סקי כבר בגיל 3 באתר קמדן אשר במיין
ולסנובורד הגעתי בגיל 11 ובאותו הזמן זה משך אותי יותר מהסקי,
כשהייתי בסביבות גיל 21, התחילו להגיע לשוק מגלשי הקרווינג
אשר החזירו אותי שוב לסקי ובשלוש השנים האחרונות לפני
הפציעה שלי גלשתי 50/50, סקי וסנובורד.

 

במהלך התאונה אני אף פעם לא איבדתי את ההכרה גם בעת
שהמכונית התרסקה על העץ. אני הייתי על המושב האחורי והגוף
שלי עף  לצד הנהג והתנפץ על העץ. ידעתי מיד בשבריר של שניה
שנהייתי משותק, כי לא יכולתי להרגיש שום דבר מתחת לטבור שלי.

 

שהיתי בבתי חולים מספר שנים, בתוספת חודשים רבים בשכיבה
בבית בלי היכולת לזוז, פשוט שוכבים במיטה ומקווים להירפא. מצב זה לימד אותי הרבה על סבלנות וחוסן. אך זאת הייתה מלחמה ארוכה וקשה עבורי. עד 2005 לא הייתי מסוגל לחשוב על להתחיל ולהסתגל לסקי בחזרה. אך ברגע שהתחלתי זאת, שני דברים עברו לי בראש. 1: אוי אלוהים, זה כל כך טוב להיות שוב בשלג. 2: איזה חרא, זה לא כמו סקי או סנובורד רגילים ואני חזרתי לרמת מתחילים שוב.

 

התחושה שלי בגוף שלי מתחילה בטבור שלי. אני סומך על רמזים שמהנקודה עד שזה יגיד לי איפה הקצה שלי שם מתחתיי. "הגולשים בישיבה", צריכים לפתח תחושה של שליטת קצה אינטואיטיבי. אתה מרגיש הקצה שלך מהליבה עד....., בניגוד מהרגליים למעלה. יש הרבה יושבים/גולשים יוצאים מן הכלל ואמיצים עד מאוד בחוץ על השלג. אך יש מידה גדולה של חרדה שם על המדרון עד שאתה לומד איך להרים את עצמך בחזרה מעלה לאחר נפילה, הרי אתה לא רוצה להיתקע שם בחוץ בתנוחה מתסכלת שכזאת.

 

הסקי מילא תפקיד קריטי בהחלמה שלי. זה אפשר לי חופש תנועה שהיה בלתי נגיש לחלוטין לפני כן בעטיה של הפציעה וכשאני בחוץ על השלג אני מסוגל להתנייד כמו כל גולש אחר סביבי ולהרגיש אדם שלם לחלוטין עם חוויות מסחררות.החברים של ההורים שלי אמרו להם שיש תכנית הסתגלות מדהימה, וזה נכון. הדבר הפך להיות אירוע  שנתי למשפחה שלי. היינו נפגשים לבלות כמה שבועות סקי יחד כל שנה. התנדבתי גם ללמד אחרים איך להסתגל לסקי בתכניות ספורט מגוונות בשנת 2011 וגלשתי באותה שנה 69 ימים.

 

בשנים הראשונות של החזרה לסקי, נכנסתי דחופות לדיכאון עמוק ואינטנסיבי בעת שחזרתי הביתה מאימוני הגלישה. זאת הייתה הרגשה שכאילו נילקח ממני החופש שהיה לי שם. אני עדיין לא למדתי להיות מסוגל לגשר על תחושת הדרור המוחלט שחוויתי על שלג לשארית חיי. לא רק שאני עשיתי את עצמי לגשר, אלא שבאמצעות תוכנית "אימון זן לוחם", אני עוזר לאנשים אחרים. הזן עצמו הוא להיות ער לרגע הנוכחי ללא שיפוט. אז במקום לחשוב על איך דברים צריכים להיות, אתה מאמץ את הדברים בדיוק כפי שהם ולעשות את זה עם המשמעת והלך הרוח של לוחם, יום ביומו, ואתה בונה את החיים שלך עם הגישה הזאת.

 

סקי היה המסלול שלי לחשיבה של זן. כשאתה בשלג, אתה לא יכול להיות בקונפליקט עם המציאות של השטח אלא להתאים את הגוף שלך לדרך בה לעבור עם זה. אותו הדבר קורה בחייהם של אנשים. למה הם מצפים לעומת מה שבאמת קורה.אשתי, מגאן, האמינה בי עוד כשאני לא הייתי מסוגל להאמין בעצמי. היא עזרה לי להתחייב לאורח חיים של צמיחה מתמדת ולהמשיך לאמץ אתגרים חדשים ולא לומר, "היי, לי כבר יש מספיק אתגרים" אני יודע שאני לא אהיה בריא כפי שהייתי אך אני יודע שאוכל לעשות כמעט כל מה שעשיתי!.
 

איך זה לגלוש ללא רגליים

 

 

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו