הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

אני והסקי

 

פריצת דרך בעולם הסקי הישראלי!
א.ס.פ. סקי

חורף 1978,יום סגרירי עם גשם זלעפות, רוחות עזות, ברקים, רעמים, וברדיו הקריין מודיע על סופת שלגים שיורדת על החרמון.

כמו מתוך איזה כורח פנימי, ארזתי מספר בגדי חורף, נכנסתי לפיאט 850 האדומה שלי והצפנתי אל עבר ההרפתקה שמי יישורה. שם באתר החרמון עשיתי את צעדי הראשונים בעולם הסקי (וזה לא היה קל רבותי), כבן 30 עם 110 ק"ג עלי, גם הדרכת סקי ראויה לשמה לא הייתה אז (וזאת בלשון המעטה), ציוד סקי מיושן, שרירים דואבים ותנאים לא תנאים!

אך הרצון לגלוש היה חזק, תרגיל ועוד תרגול,  יום ועוד יום, ואני התמכרתי עד עמקי נשמתי למורדות המושלגים והלבנים. גלשתי בחרמון עם סקי פס עונתי (היה פעם) בטכניקה לא טכניקה בערך כ- 60 יום בעונה, חושבני שהשיא הזה לא נישבר עד היום.

; גלשתי לראשונה בחו"ל בינואר 1980 (דולומיטים באיטליה), נרשמתי לשעורי סקי וכך היה בכל פעם שנסעתי (כפעמיים בשנה). בשנת 1993 עברתי קורס מדריכים מזורז של "התאחדות הסקי בישראל" שערך שלשה ימים!!! (כמה יומרני היה זה לחשוב  שניתן לעשות ממך מדריך סקי תוך 3 ימים כשבאירופה זה מס' חודשים).

בנובמבר 1985 נשלחתי לייצג את ישראל בקורס מדריכי סקי בינ"ל (אינטרסקי) אשר נערך בקפרון- אוסטריה, כבר באותו בוקר עת ראיתי את רמת הגולשים סביבי, הבנתי שאנחנו בישראל רק מתיימרים להיות מדריכי סקי והדמיון לכך הוא רק מקרי בהחלט!על אותו המדרון בקפרון גמלה בליבי החלטה, להקים ביה"ס מקצועי לסקי בישראל הדובר עברית! יצרתי עוד שם קשר עם איגוד מדריכי הסקי הבריטי, אשר נרתם לחזון בחפץ לב והם הזמינו אותי לבוא ולהצטרף לקורס מדריכי סקי בריטי שעמד להיערך בזולדן-אוסטריה, נובמבר 1986. וזה היה הנדבך הראשון לבניית הדרכת הסקי הישראלי, להגשמת חלום זה יצאתי אני ועוד 3 מדריכים ישראלים (נוני שיצר, אבינועם לוויטין, ובני רובינשטיין שלצערי הרב הם הלכו לעולמם, יהי זכרם ברוך).

א.ס.פ. סקי

 בשנת 1987 הקמתי את איגוד מדריכי הסקי בישראל והתחלתי להכשיר מדריכי סקי בחרמון תחת המטריה של מכון ונגייט, הכל בהתאם למגבלות השטח ורמות הגלישה הבסיסיות של אותן שנים. הפעילות החורפית הפכה לספורט רשמי במדינת ישראל והתחילה לצבור תאוצה במיוחד לאר שהתחלנו ללמד ילדים ו חנוכה 1988 הוצאנו את הקבוצה הראשונה לצרמט שוויץ אשר הייתה מורכבת מכ80 ילדים ונוער ולוותה ע"י מדריכי סקי ישראלים. 

גולת הכותרת הייתה הקמת "א.ס.פ. סקי- ביה"ס לספורט השלג" (1988) ואת המסגרת המיוחדת של "קייטנות א.ס.פ. סקי" למשפחה עם הדרכה בעברית בחו"ל.

מבחני ההסמכה שלי של מדריך בריטי נערכו בסקוטלנד מרץ 87 והמשכתי לטפס עד השלב העליון, רשמתי את ישראל כחברה מן המנין בגופים המאוגדים של מדריכי הסקי בעולם ונשאתי את דגל ישראל באין ספור קורסים, השתלמויות וקונגרסים בינ"ל של INTERSKE, ISIA, IVSS, ברחבי תבל (אפילו עד יפן הרחקתי טוס). נהניתי מכל רגע, מגלישה עם חברים מהעולם הרחב ומהרחבת הידע שלי, שהלך וגדל במהלך שנים כה רבות של סקי אינטנסיבי מקצועני.

הבנתי שבנושא הנופש החורפי, לא נוכל להיות אור לגויים! אלא עלינו ללמוד מהם, וכך גם עשיתי. כל הקורסים, ההשתלמויות והקונגרסים בהם נטלתי חלק היוו בשבילי מאגר אין סופי של ידע רב אך לא ממוקד. היות וכל מדינה הייתה כבולה במסורת סקי משלה, היה קשה לה להשתחרר מקיבעון זה ולהתאים עצמה לעידן הגלישה המודרנית.

ניתחתי את המרכיבים השונים בטכניקת הגלישה המודרנית, ההדרכה והתרגול כדי להתאימם לגולש הישראלי (והמנטאליות המיוחדת לו). כאשר יש התאמה נכונה בין המרכיבים הנ"ל, יש תקשורת חיובית עם הבנה ולימוד קל ומהיר!

ב-ISIA(איגוד מדריכי הסקי המקצועני הבנ"ל) זיהו את יכולת אנליזת הסקי שלי ונבחרתי פה אחד כחבר מן המניין לוועדה המקצועית של ISIA(אני הצבר מישראל!!!), זו למעשה הועדה שקובעת את התכנים לקורסי מדריכי הסקי בעולם! ב-1999 נבחרתי גם כחבר וועדה המשנה של INTERSKIלא הלאה אתכם בכל הישגיי בעולם הסקי הבינ"ל. (קצת סבלנות ועוד רגע  קט תוכלו גם אתם ליהנות מעט ממאגר סודות הגלישה מותאמים לגולש הישראלי).

אלפי גולשים וילדים כבר למדו, גלשו והיו חלק ממסורת הסקי הישראלי בעידן החדש שלו! חלק מהפעוטות שלימדתי אז לגלוש בגיל 3-4 הם כיום חלק מצוות המדריכים שלי וזה כולל כמובן את בתי אפרת שגם עובדת לצידי. (מסגרת זו הועתקה ע"י גופי תיירות בישראל –ואתם לא שאלתם, מה למשרד נסיעות ולהדרכת סקי? תענו אתם לעצמכם ולאן אתם שולחים את ילדכם!)

המיוחד בעיסוקי זה הוא שאין קץ לידע וליכולת להשתפר, על כן המשכתי וממשיך אני עדיין לעבור קורסים והשתלמויות מקצועיות, רק בצורה כזו יש לי את היכולת להמשיך ולאמן את הצוות המקצועי של מדריכי א.ס.פ. סקי.

 

מפתחות הקסם לגלישה הנכונה:

אין אפשרות ללמוד לבד ו/או לתקן שגיאות בלבד אלא בעזרת הדרכה נכונה.

הבסיס לכול הינו יציבה נכונה, בעזרתה אפשר להכניעה מגבלות גיל ומגבלות פיזיות.

תרגיל: עמדו על הרצפה והרימו רגל אחת באוויר, הגוף יטה מיד לכיוון הרגל עליה אתם ניצבים, זוהי למעשה הרגל התחתונה של הסקי. המשמעות הינה שהגוף צריך לנטות לכיוון המורד, אך האינסטינקט כופה עליו להיפך. על מנת להפטר מהרפלקס יש עלינו לתרגל וליצור רפלקס נכון, זאת ניתן לעשות רק בעזרת מדריך סקי, אחרת אנחנו נהיה האויב של עצמנו בגלישה.

רפלקס: הרפלקס שולט כשקיים חוסר ביטחון עצמי (גדול כקטן), תמיד תגלוש במסלול המתאים לרמתך עד שאתה תרגיש שאתה שולט בו כדבעי, רק אז תוכל לעבור למדרון בדרגת הקושי הבאה! אל תחפשו אתגרים מיותרים, זה רק יהיה לכם לרועץ ויקבע עמוק בקרבכם את הטעויות לנצח, מסלול שמעל לרמתכם מגביר את הסיכון לכם ואת הסובבים אתכם.

נטייה אחורה: גם כאן פועל אלינו האינסטינקט הטמון בגופינו ומסיט אותנו מהיציבה הנכונה. על מנת לשפר זאת רצוי לגלוש במסלול מתון ובסיבובים קצרים, עם ידיים מושטות קדימה, כשהמוטות מאוזנות על כפות הידיים, החזה והעיניים מביטים למורד, חלק הגוף העליון נישאר מקובע לחזית (לכיוון המדרון) ופעילות הגלישה מתבצעת מהמותניים ומטה.

למעשה הכול תלוי ביציבה נכונה, בלי היציבה הבסיסית הנכונה, לא נוכל לשלוט על תנועת הברכיים הרצויה (במיוחד לצדדים), היא המפתח לניהוג נכון של המגלשיים ולמיצוי אפקטיבי של הפרופיל הפרבולי (קרווינג) שלהם.

יש בסקי משהוא שאינו ניתן להסבר וזר לא יבינו, חודר הוא לעצמות, מזין את כל החושים, מסמם את ההיגיון ורק רוצים לגלוש, לגלוש ולגלוש. איך שנגמרת לה עונת החורף כבר חולמים ומפנטזים על החופשה הבאה,

 "זה שאתה נושם איננו מעיד על כך שאתה באמת חי!!! לי היה את העוז לעזוב את הכול מאחורי, ללכת בעקבות צו לבבי, להתחיל ולעשות משהו שלא נעשה לפני בישראל, להפוך את הדרכת הסקי וספורט השלג למקצוע, לפרנסה ולדרך חיים!

אני מקווה שהפקתם תועלת מה מסיפורי זה.

מושגי יסוד:

INTERSKE= הארגון שמאגד את איגודי מדריכי הסקי בעולם ואחראי לקונגרס העולמי אחת ל-4 שנים.

ISIA= האיגוד הבינ"ל של מדריכי סקי מקצוענים שפרנסתם בזה.

IVSS= האיגוד הבינ"ל של מדריכי הסקי הפועלים בתוך בתי ספר ואוניברסיטאות.

IVSI= האיגוד הבינ"ל של מדריכי הסקי חובבנים ובתוך קלאבים

עכשיו כל אחד יכול למקם את עצמו לאיזו קטגוריה הוא שייך

הינכם מוזמנים להפנות אלי שאלות במסגרת דף הפייסבוק של א.ס.פ. סקי ותענו מיד. תמצאו שם גם סרטוני הדרכת סקי לתועלתכם.     http://www.facebook.com/Peretz.Ski

או להירשם אצלי באתר www.asfski.com

 

פרץ פבריקנט - א.ס.פ. סקי

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו