הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

הפעלת לחץ

 

לחץ טוב

 

השלב הבא בלימוד הפניה המקבילה היא הבנת התהליך בו המגלשיים עוזרים לך לבצע את הפניה. אם בדקת פעם מקרוב את צורת המיגלש, גילית שיש לו צורת שעון חול עשוי זכוכית Hourglass( צר במרכז ומתרחב לקצוות ). צורה זאת המכונה חיתוך לצד או קימור צידי, מאפשרת לסקי להסתובב באם מופעל  לחץ ישיר על שפת המיגלש ( קאנט ).

את הדרך בה הקימור הצידי מסובב את המגלשיים אפשר להדגים בעזרת קלף על פני שטיח. תחזיק את הקלף ישר ותגרור אותו על פני השטיח הוא ינוע בקו ישר. אבל אם תכופף קצת את הקלף ותגרום לו קמור קל, הוא יסתובב בכיוון אליו הקשת פונה.

באותו אופן תגרום צורת שעון החול של המגלש לפנייתו באם הוא מונח על צידו ומופעל עליו לחץ המקשת אותו – מקנה לו צורת קשת.

השפה חותכת חריץ חד יותר בתוך השלג ומעניקה לך שליטה טובה יותר על ביצוע הפניות.

זכור : הכוח הגורם לך לגלוש כלפי מטה הוא כוח הכובד. סודה של הגלישה הוא היכולת לבקר את כוח הכובד. כשאתה שם את מגלשיך על השפות ומפעיל עליהן לחץ בנטיית הגוף לתוך הפניה ע"י כפיפת ברכיים וקרסוליים, אתה עובד נגד כוח הכובד. הסקי חותכים לתוך השלג ופונים לכיוון חדש. כשאתה מתיישר ומפנה גופך מצד ההר ושוטח את המגלשיים, השפות מרפות מנשיכתם בשלג, וכוח הכובד מתחיל למשוך אותך למורד המדרון. בנקודה זאת אתה יכול להפנות את מגלשיך לפניה חדשה. אם אתה קרסוליים וברכיים כפופות ( וגמישות), ועל ידי כך מפעיל לחץ על המגלש המורד – החיצוני, מגלש זה ימשיך לחפור לתוך השלג ויגרום לעצירה.

 

חשוב מאוד להבין שלכל גבעה אופי משלה, אבל קיים קו משותף לכולן והוא -  קו הנפילה. זה הנתיב הישיר ביותר בו כוח הכובד היה מוביל אותך מטה אילו היית בשליטתו המלאה.

( זהו אותו נתיב בו מתגלגל במורד כדור המשוחרר מראש ההר ). בכמה שיגדל השיפוע תגדל מהירותך. סקיירים מדברים על תנועה לתוך קו הנפילה ועל תנועה מתוך קו הנפילה. משמעות תנועה לתוך קו הנפילה היא שמגלשיך מכוונים באופן יותר  ישיר כלפי המורד. משמעות תנועה מתוך קו הנפילה היא שמגלשיך מכוונים לרוחב המורד. כשאתה נע לתוך קו הנפילה, אתה מאפשר לכוח הכובד לעשות את תפקידו ואתה מאיץ את מהירותך, כאשר אתה יוצא מקו הנפילה, אתה מתנגד לכוח הכובד כתוצאה מכך, מאט.

עכשיו ננסה להפעיל לחץ על שפות ( קאנטים ) המגלשיים התפוסות ולבצע פניות. כדי להרגיש זאת, המשך לעמוד במצב יתד. הישען על מגלש אחד והפעל עליו לחץ. אחר כך הישען על מגלש אחד והפעל עליו לחץ. אחר כך הישען על המגלש השני והפעל עליו לחץ. פעילות זאת ניתן לבצע בבית ללא מגלשיים, רק בכדי לקלוט את ההרגשה. המשך לעבור הלוך וחזור  מסקי לסקי ( ומרגל לרגל ). אם ההרגשה מוכרת לך, הרי בגלל דמיונה הרב לסיבוב דוושות האופניים. למעשה, רכיבת אופניים הינה דרך מצויינת לפיתוח שרירי הגלישה ולהתאמתם לעונת הסקי. כך גם כל התעמלות או ספורט אחר הדורשים כפיפה ומתיחת רגליים וכגון טניס, סקי מים, סקטים, ארוביקה וכו'. הברכה בפעילות זאת היא כפולה, היא לא רק תכשיר את גופך לעונת הגלישה אלא תקטין גם בהרבה את האפשרויות לתאונה .

 

השתמש באותן תנועות של דיווש אופניים, והתחל לרדת בקו הנפילה. כשאתה מוכן לפניה הפעל לחץ על המגלש החיצוני. הפעולה תגרום התנגדות נגד השלג ותתחיל  לסובב את המגלש  ( בעזרת תנועות הכוונה עדינות של הרגליים ). זה גם יקל על המגלש הפנימי, כיוון שמשקל גופך הועבר ממנו, יהיה קל יותר לסובב אותו במקביל למגלש החיצוני. פעולה זאת לעיתים מכונה תאום matching.

עשה פניה ימינה לעצירה. אחרי כן פניה שמאלה. הפעל לחץ על המגלש החיצוני, וסובב את המגלש הפנימי עד אשר הוא תואם את המגלש החיצון ... לחץ על החיצון, תאם את הפנימי. בשלב זה מדגים מומחה יכול להיות לעזר רב. ובנוסף, דימיון – שינון מחשבתי של כל התנועות כאשר אתה משחק את התפקיד הראשי – גם כן יעזור. תרגל עד אשר תצליח לבצע פניות מעוגלות וחלקות לשני הכיוונים שמאלה וימינה. אחרי כן תהיה מוכן לשלב את פניותיך בתוספת של קצב מתאים.

כאשר אתה מתחיל לבצע זאת, תתאם בדרך כלל את המגלשים אחרי כניסתך לקו הנפילה. המשך בתרגיל, פניה אחרי פניה : הפעל לחץ על המגלש הפנימי למצב מקביל... לחץ על המגלש החיצון... תאם את הפנימי... מצא את הקצב וזורם איתו.

כאשר אחרי תירגול אתה משתלט על הכריסטיניה היתדית, נסה לתאם את המגלשיים מוקדם יותר. עוד קצת ותהיה מסוגל לתאם את הסקי במקביל לפני קו הנפילה. נסה לדמיין שני פנסים קשורים לברכיך. הרעיון הוא להשג את שני האורות מאירים באותו כיוון במהירות האפשרית.

עוד יתרון לפעולה זאת – היא ממקדת אותך לכיוון הנכון – קדימה לפניך, אל מורד המידרון. עם התירגול תמצא את עצמך חושב פחות אודות כך, כי תנועות אלו תהפוכנה ל "אני" השני שלך. ואם תחליט להפסיק לעצור, כל מה שעלייך לעשות הוא לאפשר לסיבוב לקחת אותך חזרה למעלה ההר עד שתעצר. הפעלת לחץ על המגלש החיצון, והבאת המגלש הפנימי ש"הוקל" לקו הינו צעדך השני לקראת גלישה מקבילה, זאת תנועה שיש לתרגל יותר ויותר עד שתהפוך לטבעית.

 

כדי להתקדם יותר לגלישה מקבילה מושלמת יש להוסיף קצת פעילות במקלות. והשיטה היא כזאת :

 

הוספת מגע מקלות

 

לסקייר ברמה נמוכה יותר, ניראים המקלות כתוספת לא רצויה ולא דרושה. אבל אם ההתקדמות במיומנות תתחיל להעריך את חשיבותם. מקלות הסקי מאפשרים לך לבצע פניות ביותר יעילות וביתר קלות. עם מקלות קל יותר לעבור מסלולים שטוחים, לאזן את הגוף, לשמור על עיתוי הפניה ולהשיג יותר כפיפה/ מתיחה של הגוף כדי להקל על הסיבובים – pivoting. דמיין כך את המקלות כהארכה של ידיך, כי אלה הם בידיוק תפקידיהם. כמו אצל אצבעות ארוכות במיוחד, הם מאפשרים לך ל"געת " בשלג.

הדרך הטובה ביותר ללמוד את פעולת המקלות היא לתרגל אותה תוך עמידה במקום. על המגלשים, הנף את כף ידך כדי להושיט את הטבעת של מקל אחד קדימה, אחרי כן אפשר לה לחזור אחורה והושט טבעת המקל השני קדימה. המשך את נדנדת מקלות ימין ושמאל. כאשר אתה מניף מקל קדימה, אפשר לחוד לנגוע בקלות בשלג . תקע את מקל ימין לפניה ימינה, ואחריו את השמאלי לפני המשאלה. בנוסף למטען שיזכיר לך את הפעלת המקלות, פעולה זאת הינה תרגול חימום מעולה לפני ביצוע גלישת הפתיחה של היום. אחרי שעשית זאת בעמידה נסה אותה על המסלול בעל שיפוע קל כאשר המגלשים מחליקים ישירות במורד. הגמש ברכיים וקרסולים, הושט קדימה, וגע עם חוד המקל השני קדימה, הושט ידך, וגע עם חוד המקל בשלג. הכנס לקצב : הושטה... נגיעה... הושטה... נגיעה. ולסיכום : הוסף את נגיעת המקל לפניתך במקביל. על שטח קל, הגמש ברכיים וקרסולים, הושט קדימה, גם עם חוד המקל בשלג, וסובב את מגלשיך pivot. זכור : נגיעה בחוד מקל ימינה לפניה ימינה, ומקל שמאלה לפניה שמאלה. גע בחוד המקל קדימה – וקצת לכיוון המורד – מדיקמת נעלך. עשה פניות קלות, נינוחות, אך תוך שמירה על קצב.

המשך לתרגל ובמהרה תבצע פניות אלגנטיות, " גזעיות" במקביל.

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו