הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

טיפ סקי - איך קונים ביגוד סקי

 

איך קונים ביגוד סקי? מורה נבוכים

 

אין לכם מושג מה משמעות המספרים ליד רמת האטימות, למה חשוב שהביגוד שלכם יהיה מסוגל "לנשום" ומי בכלל צריך "ממברנות"? המדריך הזה נועד לעשות לכם קצת סדר במושגים לפני שתצאו להצטייד לחופשת הסקי הקרובה

הרבה דברים השתנו מאז הימים בהם יצאו לשלג בחרמוניות וגרבי צמר צבאיים, פיתוחים טכנולוגיים שנעשו בתעשיית הטקסטיל הפכו את ביגוד הגלישה למבודד, קל, נוח, אטום ומגן מהקור.

 היות והגלישה משלבת פעילויות מאומצות עם רגיעה לפרקים בתנאי קור, ערכת הלבוש המומלצת כוללת שלוש שכבות, שכל אחת מהן ממלאת תפקיד ייעודי אחר. השכבה הראשונה שצמודה לגוף, מטרתה היא לנדף את הזיעה לשכבה הבאה ולשמור אתכם יבשים, השכבה השנייה נועדה לספק בידוד וחימום ואילו השכבה השלישית נועדה לספק הגנה מפני שלג, רטיבות ורוח.


שכבה ראשונה

חולצה תרמית מכונה גם Base Layer, שכן היא מהווה את הבסיס לשמירה על חום הגוף בגלישה. מטרתה להרחיק את הזיעה מהעור מהר יותר מהקצב שבו הזיעה "לוקחת" את החום מהגוף. חולצות מנדפות זיעה הפכו למחזה נפוץ גם בענפי ספורט אחרים (ריצה, אופניים וכו'), וההיצע בשוק גדול, אז איך תדעו לבחור את החולצה הנכונה לחופשה שלכם?

 "חולצה תרמית עשויה מפוליאסטר, אבל יש כל מיני סוגים. הסיב שנחשב למתקדם ביותר הוא Polypropylene, שכן הוא נותן את יכולת הבידוד הגבוהה ביותר ביחס למשקלו".

 אחד ההבדלים בין חולצות תרמיות שונות קשור בריח. המגע בין סיבי פוליאסטר או פוליפרופילן לזיעה גורר עמו ריח לא נעים, שניתן למנוע באמצעות טיפול אנטי-בקטריאלי לבד. בדים שמטופלים בצורה כזו בד"כ גם יעלו בהתאם.

מה לחפש:על החולצה התרמית להיות צמודה ככל האפשר לגוף על מנת שיכולת הנידוף תבוא לידי ביטוי בצורה מכסימלית מבלי להגביל את חופש התנועה. יש לשים לב שהתפרים לא מפריעים ולהשתדל שהבד יהיה דק ככל הניתן.

אגב, אם אתם סובלים במיוחד מקור או שצפוי לכם שבוע גלישה עם טמפרטורות נמוכות במיוחד - שקלו ללבוש מכנסיים תרמיים. וכן, הם אמורים להיות צמודים יחסית לגוף, כמעט כמו טייטס.

 

שכבה שנייה

המטרה של השכבה השנייה היא לספק בידוד, והיא עשויה לרוב מפליס. היתרונות המרכזיים שלו: מחמם הרבה, שוקל מעט, מנדף זיעה, סופג פחות לחות מצמר וניתן לכיבוס ללא חשש. חסרונות: הפליס לא עמיד ברוח ולא אטום למים, ולכן משמש רק בתור שכבת ביניים ולא בתור שכבה חיצונית.

מה לחפש:חשוב שהפליס יתאים לקווי המתאר של הגוף ויהיה הדוק יחסית (אם כי פחות מהחולצה התרמית, ועדיין יאפשר חופש תנועה).  

 

שכבה שלישית

מעיל ומכנסי הגלישה מהווים את שכבת הביגוד החיצונית, זו שאמורה להוות חיץ בין הגולש לבין השלג, הרטיבות ורוח שבחוץ. מעילים מורכבים מבד חיצוני, ממברנה (כמו גורטקס, למשל) ושכבה שבאה במגע עם הגוף. במעילים המקצועיים שלוש השכבות מולחמות יחד. יש גם מעילים עם שכבה רביעית פנימית - רשת בד או פליס - שאינה מולחמת.

הממברנה שמובנית במעיל היא האחראית המרכזית להשאיר אתכם יבשים, אבל הבעיה מתעוררת כשהבד החיצוני סופג מים ונהיה כבד. ככל שהממברנה איכותית וטובה יותר - דרוש פחות ציפוי על הבד החיצוני".

 

בד נושם: מכירים את הטיפות שנוצרות על מכסה הסיר הסגור בזמן הבישול? זה בדיוק מה שיקרה אם תלבשו ביגוד גלישה שאינו נושם. במהלך הגלישה הגוף שלכם יתחמם ויפלוט אדים, ועקב הטמפרטורה הנמוכה מחוץ למעיל, אדים אלה יתעבו בחלקו הפנימי של המעיל וייצרו תחושת רטיבות.

 מי שמספקת את יכולת הנשימה במעיל/מכנסי הגלישה היא הממברנה. הנקבוביות שלה אמורות להיות קטנות מספיק כדי לא לאפשר חדירת מים מצד אחד, וגדולות מספיק כדי לאפשר נידוף אדים. בניגוד לאטימות, אין סטנדרט אחיד לבדיקה של נשימה, והיצרנים מפרסמים נתונים שונים בהתאם למה שיקדם את מוצריהם טוב יותר.

 עם זאת, רוב החברות המובילות משתמשות בבדיקה שנקראת MVTR- שבודקת כמה גרמים של מים (בטמפ' זיעה של גוף האדם) התאדו בתוך 24 שעות דרך מטר רבוע של הממברנה. אפילו את הנתונים הללו, כדאי לקחת בעירבון מוגבל. גתרי: "הנשימה תלויה גם בריכוז הלחות באוויר. אם נמצאים באזור עם אחוז לחות גבוה קשה לאוויר לקלוט לחות והנשימה תהיה פחות אפקטיבית".

 

 מה לחפש:חשוב שהמעיל יהיה נוח ויאפשר תנועה חופשית. מעיל בלי חצאית שלג (רצועה אלסטית בתחתית המעיל שמתהדקת סביב לגוף ומונעת כניסת שלג במקרה של נפילה) לא מתאים לגלישה, ולא משנה מה ינסו לספר לכם בחנות. רצוי שיהיו כמה שיותר פתחי איוורור וגם כיס פנימי לגוגלס. אם יש לכם את האפשרות הכלכלית, בחרו מעיל עם תפרים מודבקים, שכן החורים של המחט מהווים נקודת תורפה באטימות של כל מעיל.

 

סנובורד.ביגוד סנובורד לרוב רחב יותר (כי תנועות הגלישה מצריכות את זה וזה גם עניין של אופנה), עשוי מבדים חזקים יותר. לגולשי סנובורד מומלץ להשקיע יותר באטימות של המכנסיים והכפפות, שכן הם מבלים הרבה יותר זמן על השלג בתור מתחילים, ובכלל. יש הבדל גם בין גרבי סקי לסנובורד, בריפודים המותאמים למבנה נעל הגלישה.

 

טיפ (בעיקר לגולשי סנובורד):כדי לדעת אם המידה טובה לכם רכסו את המעיל כולו (כולל חצאית השלג) והניפו במהירות את שתי הידיים למעלה. אם כל המעיל מתרומם לכיוון החזה ויחד איתו החצאית, הוא לא מתאים לכם. בנפילת אמת כל השלג ייכנס פנימה וירטיב את השכבות התחתונות.

אגב, יש מעילים שמאפשרים חיבור בין חצאית השלג ללולאות החגורה של המכנסיים, כדי למנוע מצבים כמו זה שתואר למעלה.

 

כובע

אחוז גבוה מהחום שהגוף שלנו פולט נפלט מהראש. אם קר לכם ברגליים זה לא בהכרח אומר שהגרביים לא טובים, יכול להיות שפשוט בורח לכם הרבה חום מהגוף ואתם מתחילים להרגיש את זה בנקודות הקיצוניות ביותר.

אל תוותרו לעולם על כובע סקי אמיתי ורצוי כזה שמכסה היטב את האוזניים. גם אם אתם מחליטים לוותר על קסדה משום מה - למרות שזה בהחלט לא מומלץ!

 

כפפות

כדאי להשקיע בכפפות כמה שיותר איכותיות. מומלץ לבחור בכפפות עם פנימית מתפרקת כך שאם חם לכם גם כשלכל העולם קר תוכלו להוציאה ביום אביבי. לגולשי סנובורד הכרחי לקנות כפפות עם מיגון קשיח לשורש כף היד. 

 מה לחפש:כפפות נוחות, שמאפשרות מרחב תנועה מבלי להיות גדולות מדי. כדאי שהן יהיו בעלות מעין "חצאית" שמכסה חלק קטן מהזרוע ורצועת הידוק על פרק היד, כדי לוודא שלא ייכנס פנימה שלג במקרה של נפילה. החומרים שמכסים את כף היד אמורים להיות עמידים בפני שפשופים ורטיבות ותפורים היטב.

 

 גרביים

אצבעות רגליים קפואות יכולות להרוס כל יום גלישה, וכדי להימנע מכך יש להשקיע בגרביים איכותיים ולא להסתפק חלילה בגרבי צמר או כותנה (שסופגים זיעה ונשארים רטובים). ההבדל בין גרבי סקי לסנובורד נעוץ בריפודים, שמותאמים לנקודות עליהן לוחצות הנעליים בענפי הגלישה השונים וכן במיקום התפרים וחלקות האריג (גרבי צבא למשל הופכים למעשה לנייר זכוכית המשפשף את העור בתוך מגף הסקי.

מבחינת חומרים, הגרביים הכי איכותיים משלבים צמר מרינו וסיבים סינתטיים למיניהם. קיים סיב בשם PrimaLoft, שפותח במקור עבור הצבא האמריקני ונחשב לאחד המובילים בתחום. הוא ממשיך לבודד יותר טוב מכל סיב אחר גם כשהוא רטוב".

בעוד שסיבים סינתטיים מספקים את יכולת נידוף הזיעה, לצמר מרינו יש יתרונות אחרים. הוא אנטי בקטריאלי, כלומר לא מסריח בעקבות מגע עם זיעה, מספק בידוד טוב גם בתנאים של רטיבות ומאוד נעים ולא מגרד".

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו