הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

טיפ סקי - נהיגת חורף

נהיגה חורפית נכונה


המכונית
א. תקינות - בלמים, מגבים, מתיזים, מערכת חימום והפשרת אדים, גומיות על הדוושות (למניעת החלקה של נעליים רטובות).
ב. צמיגים - תפקיד החריצים הוא לנקז את המים/שלג ולמנוע ציפה של הצמיג. עומק יעיל מינימאלי הוא 3 מ"מ. 
ג. ניקיון - שמשות, חלונות ופנסים, קדמיים ואחוריים, למען תיראו ותראו.
 


 נוחות הנהג
א. לבוש - להוריד מעיל ולהישאר בלבוש נוח ולא מסורבל לטובת תנועה קלה.
ב. נעליים - שימו לב שבנעליים מגושמות וכבדות הרגש על הדוושות מופחת משמעותית. לחצו על דוושת הבנזין הרבה יותר בעדינות מהרגיל.
ג. טמפרטורה ואוורור - שימרו על טמפרטורה נעימה בחלל הרכב והימנעו מחימום יתר שעלול להרדים את הנהג. מומלץ לאותו עניין, להשאיר חלון אחד פתוח מעט כדי שייכנס אוויר טרי ומרענן.  
 


שמירת מרחק
א. בלימה - בכביש מושלג/רטוב מרחקי הבלימה ארוכים בד"כ מאשר בכביש יבש, לכן יש להאט את מהירות הנסיעה ולשמור מרחק כפול
ב. הרכב שמאחור - עליכם לשמור מרחק גם מהרכב שלפניכם וגם מהרכב שמאחוריכם. הימנעו ממצב שמישהו נוסע קרוב מדי מאחוריכם ופשוט תנו לו לעקוף. נכון שהוא יהיה אשם בתאונה, אך אתם עלולים להיפגע ולאבד זמן יקר וכסף בתיקון הרכב.
ג. עמידה - כשאתם עומדים ברמזור (או בתמרור עצור) בעלייה, קיימת סכנה שגלגלי הרכב שלפניכם יפרפרו בתחילת הנסיעה והוא ידרדר לאחור. שימרו מרחק של לפחות חצי מכונית מהרכב שלפניכם.


ראות 
א. זמן תגובה - תנאי הראות בחורף קשים יותר (שלג, גשם, ערפל וכו') ולכן אתם עלולים שלא להבחין במכשולים שונים עד אשר אתם כבר קרובים אליהם. סעו יותר לאט כדי שתספיקו להגיב.
ב. מבט רך - בתנאי ראות קשים הנטייה של הנהג היא לאמץ את המבט ולכווץ את העיניים כדי לשפר את הראייה. פעולה זו מעייפת את העין ומהר מאוד מאבדים את המיקוד. ההמלצה שלי היא להשתמש במבט רך ועדין (החורף יכול להיות גם מאוד רומנטי...) פשוט הרפו את העיניים ותתפלאו להיווכח כמה טוב אתם רואים,
 

החלקת חרטום בסיבוב (תת-היגוי)
א. הבעיה - החרטום נוטה להרחיב את רדיוס הסיבוב והרכב פונה פחות משתכננתם. זה קורה כאשר המהירות גבוהה מדי ביחס לרדיוס הסיבוב ולתנאי האחיזה, או בהאצה חזקה ו/או מוקדמת מידי לקראת היציאה מהסיבוב. האינסטינקט הנפוץ הוא לסובב עוד את ההגה, אך זו טעות - הרכב לא פונה מספיק בגלל היעדר אחיזה מספיקה בגלגלים הקדמיים ולא מכיוון שלא הפניתם מספיק את ההגה.
ב. הפתרון - העברת משקל לכיוון הגלגלים הקדמיים ע"י האטה ולעיתים מספיקה עזיבה החלטית של הגז, אך בד"כ יש צורך ואף מומלץ לעבור לברקס עדין יחסית. שימו לב, המעבר לברקס צריך להיות מהיר והחלטי בעוד שהלחיצה עליו צריכה להיות עדינה יחסיתא.ס.פ. סקי

 

החלקת זנב בסיבוב (היגוי-יתר)
א. הבעיה - הזנב מאבד אחיזה, מחליק החוצה מהסיבוב והרכב פונה יותר משתכננתם. זה עלול לקרות כשהכביש חלק (שלג, מים), כשחסר אוויר בגלגלים האחוריים. אפשרות נוספת היא האצה חזקה מדי בהילוך נמוך עם הנעה אחורית.
ב. פתרון שגוי - האינסטינקט הנפוץ הוא לסובב את ההגה לכיוון ההחלקה (היגוי נגדי) ואצל חלק מהנהגים גם לתת גז. הבעיה בתגובה זו היא, שדרושה מיומנות גבוהה כדי לתקן את ההחלקה במדויק, והקושי הולך וגובר ככל שהמהירות יותר גבוהה. הרבה תאונות חזיתיות נגרמו בגלל שאנשים ניסו לתקן היגוי יתר בעזרת היגוי נגדי ואזי הגיעו מהר מאוד לנתיב הנגדי. גם נהג שעובר השתלמויות תקופתיות מצליח לבצע את התיקון ברמה סבירה רק אחרי 5-6 ניסיונות לפחות. ועל הכביש במציאות יש לנו רק ניסיון אחד
ג. הפתרון - בלימה מהירה, החלטית וחזקה ברגע שאתם מרגישים שהחלק האחורי מתחיל להחליק. אני מדגיש, הבלימה צריכה להיות בעוצמה מקסימאלית (בלימה חלשה מדי עלולה להחמיר המצב). הרכב ייעצר מהר יחסית ואיתו ההחלקה. כל שנותר לכם לעשות אחרי שנגמרה הדרמה, הוא להאיץ בעדינות ולהמשיך בנסיעה.
 

ציפה
א. הבעיה - כאשר נוסעים בשכבת שלג שלא נוקתה מהכביש או בשלולית עמוקה. החריצים שעל הצמיגים לא מספיקים לנקז את השלג/מים והצמיגים מאבדים את אחיזתם בכביש.
ב. הפתרון - להאט משמעותית לפני הכניסה לשלולית ולחצות אותה במהירות נמוכה. בכל מקרה יש לשמור על הגה ישר ככל האפשר. אם אתם נוהגים ברכב עם גיר ידני, לחצו על הקלאץ' תוך כדי ה"שייט". מיד ביציאה מהשלולית לחצו בעדינות על הבלמים למשך 2-3 שניות כדי לוודא שהצמיגים חזרו לאחוז בכביש וכדי לזרז את ניקוז המים מהחריצים.


האצה חורפית
א. הבעיה - קיימת סכנה שהאצה חזקה מדי תגרום לפרפור של הגלגלים המניעים ולאובדן אחיזה שלהם מכיוון שהאחיזה נמוכה,.
ב. תחילת נסיעה - בגיר ידני יש לזנק בטורים נמוכים. ובגיר אוטומטי יש להשתמש בתוכנת שלג/ גשם/ קרח באם קיימת במכוניתכם. ובשניהם יש ללחוץ בעדינות ובהדרגה של דוושת הגז.   
ג. תוך כדי נסיעה - האיצו בעדינות ובהדרגה בכל מצב ובמיוחד ביציאה מסיבובים.


בחירת הילוכים
מומלץ לנסוע בהילוך גבוה יחסית ופחות גז כאשר הכביש מושלג וחלק, זה נכון עוד יותר בעליות, בסיבובים, ובכל מצב אחר שבו אתם נוטים להוריד הילוכים. במהירות נתונה, המנוע יסתובב בטורים יותר נמוכים ככל שההילוך יהיה גבוה יותר ולכן הסכנה לאובדן אחיזה של הצמיגים נמוך יותר.
לידיעתכם, במרוצים "רטובים" נוהגים "לקחת סיבובים" בהילוך אחד לפחות גבוה יותר בהשוואה לאותם סיבובים כאשר הכביש יבש.
איך לבלום בכביש חלק מושלג ורטוב
א. הבלימה היעילה - הבלימה הכי יעילה, לכל מי שאינו מיומן ברמה של נהג מרוצים, היא בלימה בעוצמה מקסימאלית. הרכב יעצור במרחק הקצר ביותר אם תבלמו בהחלטיות ובשיא הכוח. פמפום או כל שיטה "מתוחכמת" אחרת, יאריכו משמעותית את מרחק הבלימה,

 

טיפים לעבור את הסערה הקרובה, וגם זו שאחריה..

 

נהגו קליל, היפטרו ממעילים, כפפות ושאר דברים מכבידים
הדליקו אורות ערפל, קשה מאד לראות אתכם, אורות הערפל חזקים יותר מהאור האחורי הרגיל ומאפשרים לנהגים שאחריכם להבחין בכם בזמן
נהגו בקצב בו המגבים מספיקים לנקז את המים מהשמשה הקדמית,גם כך תראו טוב יותר ובנוסף המגבים מהווים מעין כלל אצבע ואזהרה ליכולת הצמיגים לנקז את המים שעל הכביש.
הדליקו אורות מצוקה מהבהבים, באם אתם מאטים מסיבה כלשהי בכביש ראשי, כך תזהירו את הרכבים המגיעים מאחור שיש עליהם להאט ותמנעו מהם להיות מופתעים
במקרה חירום בלמו את הרכב בעוצמה, במקרה בו נדרשת בלימה פתאומית או לחילופין איבוד שליטה, הדרך היחידה (!!) בה תצילו את המצב היא בלימה בכל הכוח.אין לפחד: המכונית תיעצר או תאט במידה המקסימלית וכך תימנע התאונה או לפחות יפחת הנזק.

 

הפחד האינטואיטיבי מפני בלימת פתע בכביש רטוב מסוכן!


שורה תחתונה: נהגו ״רגיל״, אחזו את ההגה בשתי ידיים והסתכלו קדימה, המכונית תיסע לאן שאתם מבקשים ממנה כל עוד לא הגזמתם במהירות ביחס ליכולת הניקוז של הצמיגים והמגבים.

 

 נהיגה מהנה ובטוחה
                              

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו