הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

טיפ סקי - צילום בשלג

מדריך לצילום בשלג

 

עד שאתם כבר נוסעים פעם בשנה לשבוע בגן עדן מושלג, מן הראוי שתחזרו עם תיעוד דיגיטלי ראוי אשר יעזרו לכם לתקתק תמונות שיוציאו לכולם בבית את העיניים לרובנו זה קרה לפחות פעם אחת.

הגענו לחופשת סקי מושלמת - כזו שבה השמש זורחת כל השבוע, השמיים כחולים והשלג בוהק, תקתקנו תמונות במרץ אבל כשהגיעה העת להשוויץ, גילינו שהתמונות יצאו אפרוריות, שרופות, מטושטשות, או פשוט סתמיות. הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו גם לצלמים חובבים לשפר פלאים את התוצאות:

 

א.ס.פ. סקי

תחזוקת מצלמה בתנאי קור: יש מצלמות מיוחדות שנועדו לעמוד בתנאים קשים: זעזועים, קור, מים, צלילה וכו'. מצלמות עמידות לתנאי שלג וקור מכונות באנגלית Freeze Proof, והן כמובן גם יקרות יותר, אבל יש דרכים להגן גם על מצלמות שאינן עמידות לקור! נקו את העדשה והצג במטלית בלבד, שכן הבל פה עלול להפוך לקרח. הצטיידו בסוללות חלופיות. סוללות נוטות לאבד פוטנציאל בקור ולהתרוקן מהר מהרגיל. אל תשאירו את המצלמה חשופה למשך זמן ארוך. בכניסה לחדר חם הכניסו את המצלמה לשקית אטומה, כדי שהשקית תירטב מההתעבות ולא המצלמה. אם בכל זאת נוצרים אדים, הוציאו את הסוללה וכרטיס הזיכרון, השאירו את התאים פתוחים, ותנו למים להתנדף. השתמשו בנרתיק צילום אטום כדי שהמצלמה לא תירטב במקרה שתיפלו. השתמשו בשקיות סיליקה ג'ל כדי לספוג רטיבות בנרתיק המצלמה ובשקיות האטומות.

 חשיפה נכונה: מד האור של המצלמה הדיגיטלית הוא יצירה אלקטרונית מתוחכמת, אבל גם הוא יכול להתבלבל לחלוטין ע"י שדה בוהק של שלג. בעת צילום שלג המצלמה מנסה להתאים את האור וסביר להניח שמצב זה יביא לתת חשיפה ולשלג שייראה בתמונה אפרורי וקודר.  ניתן לתקן את זה ע"י הגדלת פיצוי החשיפה לפני הצילום. מידת הפיצוי תלויה במצב התאורה וברגישות המצלמה, השתמשו בהגדרה מובנית של סצנת שלג (scene mode) שקיימת ברוב המצלמות. היא כבר תפצה את החשיפה כנדרש. (חפשו במצלמה שלכם, אולי יש לה)

תאורה אחורית וצלליות: הבהירות של הרקע המושלג עלולה לגרום לפרטים בחזית התמונה להישטף החוצה וליצור אפקט של צללית. לכן, רצוי להתמקם כך שלרקע תהיה פחות השפעה על הצילום, כלומר להתקרב ולמלא את המסגרת עם הנושא/דמות שרוצים לצלם. ( רקע של עצים או מבנים יקטין את הסיכוי להיווצרות צלליות לא רצויות).

 חשיבות השעה ביום: שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחר הצהריים יספקו גווני פסטל חמים לצילומים, בעוד שהאור הבוהק בצהריים יביא לגוונים ניטרליים. אם רוצים לקבל צילומים צבעוניים יותר, יש להימנע מצילום באמצע היום ולהשתמש באור של שעות הבוקר או אחה"צ.

פלאש בצהרי היום: כשמצלמים בשלג הפלאש דווקא יכול להדגיש פרטים שהמצלמה אינה יכולה להפיק בלעדיו.

 במצלמות דיגיטליות רבות יש מה שנקרא "מילוי פלאש", שנועד "למלא" צללים ופרטים מוצללים בתאורה אחורית. בתמונה הזו, למשל, שימוש בפלאש גורם לפרטים בפניהם של הגולשים להתגלות בצורה ברורה יותר.

 ההשתקפות הגבוהה של השלג מאפשרת לפלאש להוסיף מרקם ועניין. כשיורד שלג למשל, דווקא שימוש בפלאש עשוי ללכוד את הפתיתים הנופלים ולהוסיף עומק לתמונה. אך  יש להימנע משימוש בפלאש בעת צילום תקריב או צילומי מאקרו על רקע בהיר.

יצירת תצלום מעניין: אופיו המונוטוני של השלג נותן הזדמנות להשתמש בניגודיות. כדאי לאתר נושאים ופרטים צבעוניים ולמקם אותם בסמוך לרקע השלג הלבן. ובאם הצילום מכיל שלג בקדמת התמונה, יש לבחור בפרטים בעלי צבע מנוגד כגון שמיים כחולים או קבוצת עצים.

 

 מה צריך בשביל לקחת את צילום החופשה לרמה הבאה?

צלמים משקיענים במיוחד, שרוצים תמונות שנראות כאילו נלקחו ממגזין גלישה בינלאומי, צריכים להגיע מצוידים לא רק בציוד הטוב ביותר שיש, אלא גם בהרבה סבלנות.

 

היכרות עם הציוד: צילום סקי וסנובורד ,כמו כל צילום ספורט, דורש טכניקה והכנה מיוחדת. האתגר הגדול כולל התעסקות עם גופים שנעים במהירויות גבוהות ובזויות שונות, מעקב עם המצלמה אחר הגולש והיכולת לשמור על פוקוס לאורך הדרך.

לפני שאתם יוצאים לחופשת החורף, נסו לצלם סצנות דומות: רוכבי אופניים במדרון או אפילו מכוניות חולפות בכביש. צלמו בחוף הים ביום שמשי (לחול יש אפקט החזר אור דומה לשלג) ונסו את המצלמה שלכם במצבי צילום משתנים. הורידו את הפוקוס והחשיפה האוטומטיים ושחקו עם מהירות התריס עד שתגיעו לתוצאות הרצויות.

הכנת הסצנה: הסוד לצילום שלג מוצלח כולל שלושה מרכיבים: תזמון, תזמון ותזמון. יש להתמקם בנקודה שהגולש יחלוף על פניה במהירות, ולתאם את הסצנה מראש (איפה תעמדו, מה הגולש יעשה וכו').

 חשוב לקבוע סימן מוסכם ליציאת הגולש לדרך. ודאו שהגולש הבין את הסימן ושהוא מודע לפרק הזמן שלוקח לכם להתמקם ולהיערך. קבעו סימן מוסכם שמבוסס על תנועות ידיים ולא על קול.

 חשוב להיות חופשיים ונינוחים ככל האפשר בעת הצילום. הורידו את המגלשיים/הבורד והסירו את הגוגלס והכפפות. שקלו לקחת זוג כפפות דקיקות או כאלה שבהן קצות האצבעות חשופים.
תפיסת התנועה: מקמו את עצמכם בנתיב הצפוי של הגולש, וקבעו את המיקום המדויק בו תלחצו על הכפתור. אם הגולש יורד ישירות אליכם ומולכם, אפשר להשתמש במהירות תריס קטנה יותר. אם הוא חולף על פניכם מצד לצד, יש להגדיל את המהירות.

 בפוקוס אוטומטי המצלמה מכוונת תמיד למרכז הפריים, ואובייקטים בצדדים עלולים לצאת חדים פחות. נסו לקבע מראש את הפוקוס למיקום בו הגולש יחצה, ולא להזיז את המצלמה. חלק מהמצלמות החדישות מאפשרות Focus Tracking- הן מתבייתות על האובייקט ועוקבות אחריו תוך השארת הפוקוס עליו.

צילום תנועה פנורמי: כשגולש יורד במסלול בניצב אליכם, אתם יכולים כמובן לתפוס את הסצנה עם מהירות תריס גבוהה מאוד, אבל אז תתקבל תמונה שהכל בה קפוא ואין תחושה של תנועה מהירה.

 כדי לשמור על הגולש בפוקוס ולטשטש את מה שסביבו יש להוריד את מהירות התריס ל-1/30 או 1/50, ולסובב את המצלמה יחד עם הגולש בהתאם לכיוון התנועה שלו. לחצו על ההדק והמשיכו לעקוב אחרי הגולש גם לאחר הלחיצה, והתוצאה תהיה אפקט מהירות מסחררת (ראו בגלריה).

קפיצות: צילומי קפיצות הם דבר מרהיב, ומומלץ להשתמש במהירות תריס גבוהה מאוד - 1/1000. כדי להגיע לתוצאות טובות יש לרדת נמוך ככל האפשר, אפילו להישכב על השלג. גם הקפיצה הכי קטנה תיראה מרשימה כשהמצלמה מתחת לגולש. אם למצלמה שלכם יש Modeשל צילום ספורט השתמשו בו. הוא יתאים את פתיחת הצמצם לפי מהירות התריס שתגדירו. צלמו מקרוב, אפילו מקרוב מאוד לגולשים. רסיסי שלג על המצלמה הם דבר טוב לתמונה. אל תהססו להשתמש בפלאש, שכן בד"כ זווית הצילום שלכם תהיה כלפי השמש ופני הגולשים יהיו מוצללים.

צילומי לילה: צילומי שלג בלילה יכולים להיות מרהיבים, שכן השלג מקבל גוונים שונים מהתאורה סביבו. אך צילום לילי מחייב פתיחת תריס למשך זמן ארוך במיוחד (כמה שניות), מה שהופך את יציבות המצלמה לקריטית. לכן, הקפידו להשתמש בחצובה או להעמיד את המצלמה על בסיס יציב (אדן חלון, גג רכב וכו').

 תמונות נוף סטטיות הן יעד עדיף לצילום בלילה מכיוון שאין עצמים נעים שעלולים לגרום לטשטוש. צילום של גלישה בלילה הוא כבר עניין מורכב יותר, שדורש סביבת גלישה מוארת כהלכה.

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו