הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

מאין הסקי הגיע

 

תולדות הגלישה

 

תודלות הסקיאין ספק שגלישה , בצורה ראשונית מאד החלה אלפי שנים .

בדיקות קרבון ופחם מוכיחות כי מקורם של מגלשי הוטינג (HOTING) שנמצאו בביצת כבול בשבדיה. וכן מגלשים עתיקים אחרים שנמצאו בפינלנד כ- 2000 שנה לפני הספירה הנוצרית. כמו כן ציורי קיר שנמצאו ברוסיה גם הם מוכיחים על הימצאות מגלשיים כ – 6000 לפני הספירה.
 

 

  מאין הסקי הגיעמסקנדינביה ועד סין, מתעדים ההיסטוריה והפולקלור המקומי מקרים רבים של שימוש במיגלשים כאמצעי למסעות חורף ארוכים . תוצרת מיגלשים קדומים אלו נע מקרשים גסים קצרים רחבים ועטופי פרווה  ועד למיגלש אחד ארוך ואחד קצר – כאשר דוחפים בקצר כדי לגלוש על גבי הארוך.

 קיימים רישומים מאויירים  של צבאות נורבגיים ושבדיים עם מיגלשים משנת 1200 ואילך. כולל סיפורי גבורה. כמו הצלת המלך – הינוקא האקון ועוד פעולות צבאיות אחרות, מורה דרך להדרכת גלישה פורסם ב – 1765 לחיילים נורבגיים כדי להביאם לשימוש נכון במגלשיים.

 

אין רישום בדבר גלישה בהרי האלפים בתקופה זו, והגלישה המודרנית חייבת הרבה מיסודותיה לנורבגי בעל יוזמה בשם סונדרה, נורהיים ממורדל שבמחוז טלמארק אשר ייצר מגלשיים דומים לנהוג כיום. מגלשיו הוצרו באמצע ואפשרו ביצוע תפניות קשתיות ראשונות וגם נעשה שימוש בקישורים להידוק הנעליים למגלשיים (ביינדינג).

 

דיווחו של פריטיוף נאנסן בדבר חציית גרינלנד. עם התיאור המרגש והמפורט של מסע גלישה זה, ב–1888. הצית את דמיונם של רבים ועוררם לעסוק בגלישה כספורט. תקופת התגליות הגדולה של המאה ה- 19 ראתה שמוש גובר והולך במגלשיים. טיפוסים כמו "נעל שלג" טומסון השתמשו במגלשיים באורך 12 רגל כדי להעביר את הדואר של כורי הזהב אל מעבר להרי סיירה נוואדה של קליפורניה במשך 20 שנה.   נוסדו מועדוני גלישה .נבנו גבעות, נערכו תחרויות קפיצה, גלישה למרחק ומרוץ עקלתון. ספורט הגלישה נולד- רק 4000 שנה אחרי הגולשים הראשונים.

 

אודות הסקיבעזרת אותם מגלשיים מהפכניות שתכנן. הצליח סונדרה נורהיים לבצע תפניות קשתיות ארוכות – הטלמארקים- שנקראו ע"ש מחוז הבית שלו. הוא הוסיף ופיתח את התפניות המקבילות הראשונות – הקריסטיאנה – על שם מחוז אוסלו.   הטלמארק ההדור עם פיסוק הרגלים הארוך (המשמש עדיין את גולשי המרחקים הארוכים) איפשר לנווט את המגלשיים בשלג עמוק מבלי לאבד יותר מדי מהירות. טכניקה זו הייתה יסוד לגלישה שפשטה ברחבי אירופה וצפון אמריקה מ- 1880 ועד ראשית המאה הנוכחית. מדרונות הרי האלפים. עם פני השטח התלולים יותר. העמידו בעיה נוספת בפני חלוצי גלישה ואז בא האלפיניסט מאתיאס זוארסקי מליליפלד מאוסטריה והשתמש במגלשיים קצרים יותר עם בקישורי מתכת ופיתח את מחרשת  השלג והדחיקה כדי לבלימה כבר ב– 1896, הוא פרסם בפרוטרוט את "Alpine Lillienfelder Skifahrttechnik" , אשר היווה את הבסיס לכול טכניקת הגלישה האלפינית.

 

מראשית המאה הנוכחית נתמסדה הגלישה כחופשת נופש פעיל לחורף וזה הפך לחלק מהנוף המושלג, כאשר תומכי שתי האסכולות (הנורדית והאלפינית) טוענים כל אחד לעליונות שיטתו הוא הגיע אנגלי בשם ויויאן קולפילד ומיזג את שתי השיטות יחדיו כשהוא מבטל את שיטת המוט האחד. ובספרו "איך לגלוש" שפורסם ב– 1910. הוא גילה והסביר את יסודות מכניקת הגלישה. והאחים ריצ'רדסון משוויץ הנהיגו מבחני גלישה בדאבוס.

 

הנס שניידר הידוע מארלברג שבאוסטריה שיכלל את הדחיקה ואת הטלמארק וייצר את  דחיקת  הקריסטיאנה  
ב– 1909. עם תנועות הגוף המודגשות מעלה מטה ומיסד את "טכניקת ארלברג" של שנות ה– 20 והפכה למפורסמת.

ושימושית לכול. בתקופה זו עבד סיר ארנולד לון ללא ליאות כדי להכניס מהפכה לגלישה התחרותית. הוא יצר את הצורה המודרנית של מרוצי העקלתון . וזו מצידה שיחקה תפקיד נכבד בפיתוח נוסף טכניקת הגלישה.
ב– 1924 נוסדה התאחדות הגלישה הבינ"ל  - Federation International De Ski.

 

אבזורבשנת  ה – 30 הופיעו שינויים נוספים במגלשיים ובקישורים, והמצאת שפות הפלדה של רודולף לטנר, אפשרה בקרת שפה משופרת. באו הצרפתים עם אמיל אליי וביה"ס לסקי שלו בשאמוני והדגישו את לימוד הפניות המקבילות תוך כדי שימוש בפלג הגוף העליון עם סידרת החלקות צד והינפים במעלה.  טכניקת הגלישה התייצבה עד שנות ה- 50 , כשהחל שלב חדש של זהויות לאומיות הטעונות לעליונות שלהם בטכניקת גלישה לאומית מסוימת ושיטת ההוראה שלה.

האוסטרים, עם תעשיית הוראה גלישה נתמכת מדינה בניהול פרופ' שטפאן קרוקנהאוזר. פיתחו את שיטת הכישכוש "Wedein"   ) כמטרה, ו"כתף הפוכה" כמפתח לסדר הלימוד. השוויצרים מצדם פיתחו שיטה של הינפים קצרים. והשתמשו יותר בהחלקות  צד ופחות מצבי גוף קיצוניים. באותו זמן התאמצו הצרפתים ליצור תנועות  גלישה טבעיות ושינו לצורך זה את תפנית הסיבוב המקבילה ל"תפנית קריסטיאנה קלה" עם תנועות גוף קטנות להסרת משקל עדינה. זה עדיין מהווה חלק משיטת הגלישה הצרפתית.

 

עם התרחבות הגלישה לספורט של יום חג, הייתה הנטייה הכללית בעולם אל טכניקת גלישה אחידה יותר. הטיית גוף מופרזת הוחלפה ע"י מתן חשיבות לתנועות רגליים בשיטה האוסטרית. מכל שיטות טכניקת הגלישה הבסיסיות הוסרו צעדים מיותרים כדי להביא את החניכים מוקדם יותר לגלישה מקבילה.

 

האמריקאים, בעזרת איגוד מדריכי הגלישה המקצוענים שלהם, ייצרו טכניקה לאומית המשתמשת במצבים טבעיים ותנועה מלאה לקבלת גלישה שוטפת ב– 1964. נולד הקונגרס של אינטרסקי (נערך מדי 4 שנים) של איגודי מדריכי הסקי מרחבי תבל, קונגרסים אלו מספקים הדגמות חיות ודיונים מקצועיים  בעניין המשותף של פיתוח טכניקה.

 

שינויים בתכנון ציוד (מגלשים קצרים יותר, נעליים יצוקות) ביחד עם עם טכנולוגיית מירוצי הסקי, מילאו תפקיד חשוב בפיתוח מתמשך והולך של שיטות הדרכת הגולשים, תפניות דחיסה. (בליעה/לבלוע), תפניות מדרגה תוך כדי שימוש במצבי גוף נמוכים יותר , כל זאת מצביע על שלב חדש ונוסף בטכניקת הסקי לטובת כל המכורים ללבן.  

גלישה בצורה אמנותית יותר מתגלה במדרונות. תחרויות גלישה בסגנון חופשי לבלאט. אווירי והכאת מוגול מאפשרות עוד מוצא לבחינת הגבולות הקיצוניים של טכניקת הגלישה.

 

תולדות הסקי מימים עברולהוראות גלישה . כמו לכל מצב הדרכה אחר, יש צורך בהבנת העקרונות המעורבים והתאמתם לגולש באופן אישי.

זו היכולת להדגים ולהקנות מיומנות. כשהתוצאה היא שהתלמיד לומד ומשפר את ביצועיו. בנוסף לכך, אחראי המדריך לקבוצתו בנושאי התנהגות ובטיחות, תוך שמירה של רמה אישית ומקצועית גבוהה ביותר. היסודות להדרכה טובה הינם:  בטיחות -  לימוד  -  הנאה!

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו