הצהרת נגישות

נגישות אתרים
אנו עושים ככל שבידנו על מנת להנגיש את אתר האינטרנט שלנו, ומתן שירות שיוויוני לכלל גולשינו נמצא בראש סדר העדיפות שלנו.
בין פלחי האוכלוסיה שנהנים מהנגשת האתר ניתן למנות:
• אנשים עם מוגבלויות ראייה, מבעלי עיוורון מוחלט, דרך לקויות ראייה ועיוורון צבעים וגוונים ועד למרכיבי משקפיים.
• אנשים עם מוגבלות פיזית, בעלי קשיים מוטוריים בידיים המקשים על תפעול העכבר.
• אנשים עם לקות שמיעה אשר נזקקים לכתוביות לשם צפייה בוידאו.
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
ניתן להבחין בכך שהקהל הרחב בוחר לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובהמוניו ואתרים נגישים יסייעו בהנגשת המידע הקיים היום ברשת האינטרנט והפיכתו לנחלת הכלל.
באתר זה אנו עושים שימוש ברכיב עזר להנגשת אתרים, כזה שמסייע להנגיש על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כפי שמוגדרת ב:
W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים חיוניים בעת הנגשת אתר האינטרנט:
כאשר עמלנו על הליך הנגשת האתר שמנו לב למספר סעיפים בסיסיים אשר יבטיחו את הצלחת הגדרתו כנגיש לקהל הרחב ביותר.
בעת הנגשת אתר זה הושם דגש על יישומם של הסעיפים הבאים לכל הפחות:
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

סייגים לנגישות
אתר האינטרנט שלנו דינמי וכולל מערכות הזנת תוכן שונות הפועלות בשיטת WYSIWYG. עלול להיווצר מצב לפיו חלקים מסוימים בדפי תוכן דינמיים אלה כוללים רכיבים שיישומון ההנגשה לא הצליח להנגיש בצורה כוללת כך שאפשר והתערבות בקוד האתר תדרש מצדנו.
במידה ונתגלה למולכם מקרה מעין זה, נודה אם תצרו עימנו קשר וזאת בכדי שנוכל לטפל בסוגיה זו בהקדם האפשרי. נוסף על כן, ייתכן ואתרנו מציג תוכן שמקורו באתרים אחרים, כאלה שטרם הונגשו, כאשר אין ביכולתנו להיות אחראיים
על תוכן של צד ג’, אך למרות זאת נשמח לקבל הערות בנושא, לפנות אל הגורם הנוסף ולהסב תשומת ליבו לנושא.

פנייה בנושא נגישות
כל פניה בנושא נגישות, שאלות, הבהרות או הצעות אשר קשורות לאתר שלנו, ניתן לשלוח בדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
 

מדריך הסקי חינם
נא למלא פרטים

>
 

סקי צילי

חוויות בצ'ילי

 

פורטיליו הינו האתר הידוע בצ'ילי, אבל בשום אופן לא היחידי ששווה ביקור. בפורטיליו אמנם תפגוש את ידועני חבורת הסילון הבינלאומית ואת החברה הגבוהה של דרום אמריקה. אך באתרי הסקי הקטנים יותר שבדרומה של המדינה, תפגוש את האוכלוסייה הרגילה.

 

באם חיפשת חויות סקי שונה, נסה לגלוש על הר געש פעיל ! הרפתקה זו אפשרית בתרמאס דל צי'ללאן, כשבע שעות דרומית לסנטיאגו.

במקורו היה זה הוסטל פרימיטיבי הררי שהציע אמבטיות מינרליות מתוך מעיינות גופרית מקומיים. אבל לפני למעלה מעשור שנים הוקמו במקום מעליות סקי עם אכסנייה מאוד נעימה.

 

צי'ללאן הינו האתר היחיד בצ'ילי המציע שילוב של ספורט הגלישה עם שיכוך והרפיית שרירים באמבטיות מינרליות לרגלי המעליות. כאן גם תמצא את תנאי הגלישה הטובים ביותר בצ'ילי הדרומית ואת תפארתה הטכנולוגית = רכבל כיסאות שאורכו 2,500 מטר.

א.ס.פ. סקי

מראש ההר משתרעים חריצים ותלמים שנוצרו ע"י זרמי הלבה, ו-650 מטר של מורד אנכי המציע ירידות תלולות ומאתגרות הכוללות את אחת הקשות ביותר בצ'ילי בד בבד עם מסלולים נוחים לגולשים בינוניים ומתחילים.

אין מה לדאוג יתר על המידה מפני זרימת לבה פתאומית. ההתפרצות האחרונה אירעה לפני 40 שנה. אבל למרות זאת, הגלישה תחת הצל של עננות עשן גדולות הנפלטות באופן קבוע  מתוך לוע הר הגעש, הינה התנסות מעניינת ויחידה במינה. עם סיום יום הגלישה אתה יכול לבחור בין בריכת שחיה, ג'קוזי או אמבט אישי , כולם משתמשים במים מינרלים הנובעים ממעיינות הגופרית.

לכל אלה המחפשים את הבלתי רגיל ולמתמצאים קצת בטיפוס הרים מוצע מסע רגלי של שעתיים וחצי עד שלוש אל מכתש הצ'יללאן. ומפסגת החרוט ניתן לראות את שרשרת האנדים

 

עוד יותר דרומה, בלב אגם דיסקריקט של צ'ילי, משתרע אזור הסקי של אנטיללנקה. הממוקמת בסביבות הר געש לא פעיל. הנוף באנטיללנקה הינו יחיד במינו, שקשה למצוא במקומות אחרים. נהיגת 40 הדקות מאגם פואיהו שעל פני ההר אל מסד המעליות, עוברת בתוך קטע של יערות גשם, בעל צמחיה סבוכה. בהגיעך לאכסניית הסקי, הצמחייה נעלמת לפתע ומתגלות לפניך גבעות שלג עגולות, חלקות, ללא עץ וצמח כלשהו, גבעות אנטיללנקה מורכבות מחול וולקאני נקי, עד כדי כך נקי מסלעים, ששכבת שלג בעובי של 15 ס"מ מספיקה לכיסוי מושלם של הנוף חסר הצמחים, ומעניקה לו דימוי של פלנטה אחרת.

העלייה לפסגת אחת הגבעות מאפשרת גלישה של כ–500 מטר אנכיים ללא אבנים ובלי צמחיה, וכשיש מצע חול מתחת לשלג, לא נוצרים על המדרונות הללו כל גבשושיות (מוגולים) בכלל וכמות המבקרים המוגבלת איננה מספיקה לבנית תלוליות מגלישת בני אנוש.

יש כאן גם תצפית מרהיבה על הרי געש נישאים בבדידות מזהירה וכן מבט על שלושה מתוך שרשרת אגמים המצויים בשטח.

 

א.ס.פ. סקי

בהדרימך עוד יותר לאורך צ'ילי, תגיע בסוף המסע למקום ממנו אי אפשר להדרים יותר ללא ספינה או מטוס. מעל פונטה ארנס, עיר השוכנת לחוף מיצרי מגללאן ומשם משתרע אזור הגלישה של סררו מירדור. אחד המקומות הבודדים בעולם בו אתה עושה סקי וסוקר את האוקיאנוס, זהו גם אחד משני האתרים הדרומיים ביותר על כדור הארץ ( השני ממוקם על האי הארגנטינאי טיררה דל פואגו ).

למרות מיקומו הדרומי ביותר של האתר, העונה בסררו מירדור קצרה מאוד וזאת בגלל גובהו הנמוך מעל פני הים. היא נמשכת בין יולי לספטמבר בלבד. האתר מרוחק 8 ק"מ מהעיר, עם מעלית כסאות אחת בלבד, הוא מציע שישה או שבעה מסלולים למתחילים ובינוניים בהפרש גבהים 350 מטר.

כאשר הנך גולש במקומות רחוקים, בסוף העולם, אתה מרגיש אחרת. אלה לא האלפים או הרי הרוקי. כאן בקצהו הדרומי של כדור הארץ, אתה מגלה לפעמים שרק אתה נמצא על המסלול.

 

באם כתבה זו שבתה את דמיונך, תוכל להתחיל ולהתנסות באתרים שמחוץ לגבולות הגיאוגרפיים של עולם הסקי הממותג.

תהיה זאת גלישה על פני הר געש פעיל, או גלישה בבדידות כמעט מוחלטת על פני מרחבי סקי מצוינים – בחוויות מלאות ענין ומוזרות מסוג זה תוכל להתנסות אם גולש צעיר אתה או ותיק , בדרום צ'ילי בלבד.

סרטונים מהנופשים האחרונים שלנו